FAQ

Fotografia ślubna

Przygotowaliśmy dla Was zbiór najważniejszych informacji

W jakich rejonach działacie?

Mieszkamy w Krakowie i większość reportaży odbywa się na terenie woj. małopolskiego, ale zdarzały nam się też śluby w innych rejonach Polski i zawsze bardzo chętnie do Was przyjeżdżamy. Jeśli chodzi o zagranice, to nie mieliśmy jeszcze żadnego zlecenia, ale marzeniem Marty jest sfotografowanie ślubu we Włoszech czy Grecji.

Jeśli ślub macie w Polsce, a np. marzy Wam się sesja poślubna za granicą to też bardzo chętnie będziemy Wam towarzyszyć – kochamy podróże i uważamy, że jest to bardzo rozwijające doświadczenie.

Jak zabezpieczacie się przed utratą zdjęć?

Wiele czytamy na forach ślubnych o zepsutych kartach pamięci, gdzie nagle wszystkie zdjęcia magicznie wyparowały. My przywiązujemy ogromną uwagę do bezpiecznego przechowywania danych (zdjęć ślubnych). Fotografujemy sprzętem, w którym są 2 karty – jedna zawsze jest back’upem (kopią), co wyklucza możliwość utraty zdjęć na skutek uszkodzenia karty pamięci.

Po powrocie z reportażu zawsze robimy 2 kopie – na dwóch różnych lokalizacjach, co zabezpiecza nas i Wasze zdjęcia w 100% przed zniknięciem.

Jak wygląda spotkanie z Wami przed ślubem (przed podpisaniem umowy)?

Jesteśmy bardzo chętni na spotkania z Wami! Czy to przy herbatce online czy w realu. Są one dla Was zupełnie niezobowiązujące! Chodzi o to żeby się spotkać, zobaczyć czy nadajemy na tych samych falach i czy czujemy wspólne flow. Najważniejsze jest to, żebyście poczuli się przy nas swobodnie, żebyście poznali nasze spojrzenie i to, że jesteśmy tam dla Was. Bardzo często sprzedajemy Wam też przydatne tipy organizacyjne – my ten dzień oglądamy zza kulis bardzo często, dlatego chętnie podzielimy się z Wami co fajnie działa.

Jeśli poczujecie, że to my powinniśmy być Waszymi fotografami, to możemy podpisać umowę.

Jak wygląda spotkanie z Wami przed ślubem (już po podpisaniu umowy)?

Zawsze mniej więcej 2 tygodnie lub tydzień przed Waszy dniem dzwonimy do Was i potwierdzamy wcześniejsze ustalenia (gdzie i o której są przygotowania, uroczystość kościelna, cywilna lub humanistyczna, wesele). Często gdy podpisujemy umowę ponad rok przed planowanym wydarzeniem jest jeszcze za wcześnie na ustalanie konkretnych szczegółów – wszystko wychodzi z czasem planowania i im bliżej uroczystości tym więcej udaje się poukładać w planie dnia. 

Jak wygląda Wasza praca w dniu uroczystości?

Na umówione miejsce/a zawsze przyjeżdżamy przed czasem, nie lubimy spóźniania się, bo to niepotrzebny stres dla nas i dla Was. Zaczynamy bardzo często od fotografowania przygotowań Panny Młodej i Pana Młodego, potem zwykle następuje Błogosławieństwo, ślub oraz wesele. Gdy mamy dobre okoliczności miejscówkowe i pogodowe to porywamy Was na mini sesje zdjęciową w trakcie wesela np. na zachód słońca. Pracujemy do końca oczepin (zwykle kończymy swoją pracę ok 0:30). To jest taki klasyczny plan, z którym najczęściej się spotykamy, ale jeśli planujecie ten dzień inaczej to jesteśmy do Waszej dyspozycji .